بخوانید

 

آمار بازدید سایت

5857483
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
کل روزها
630
3132
18865
31751
90360
122864
5857483

پیش بینی امروز
888


IP شما:52.201.27.211
20 خرداد 1397

ازمطب روستا تا شرکت دارویی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

خودروی تیم مستندسازی به کاخک گناباد رسیده است. اعضای گروه با دردست داشتن دوربین و وسایلشان، وارد مطب بسیار قدیمی می‌شوند که روزگاری محل طبابت پزشک روستا بود.

 خودروی تیم مستندسازی به کاخک گناباد رسیده است. اعضای گروه با دردست داشتن دوربین و وسایلشان، وارد مطب بسیار قدیمی می‌شوند که روزگاری محل طبابت پزشک روستا بود. حالا این مطب و خانه قدیمی کنار آن، محل تجمع دختر و نوه‌های پزشک مرحوم هستند که صحنه‌های بسیار خوبی برای فیلم‌برداری در دل خود دارد؛ از نسخه‌های قدیم و دفتر و دستک پزشک مرحوم گرفته تا فضای اتاق‌ها و گیاهان دارویی ریز و درشتی که توی قفسه‌ چیده شده است.

بعد از گرفتن چند نما از فضای داخلی خانه، تیم فیلم‌برداری آماده گرفتن صحنه‌ای می‌شوند که قرار است خانم سه‌نویی سرمزار پدر و مادرش برود. با فرمان کارگردان دختر سر مزار پدر مرحوم می‌نشیند و فاتحه و اخلاص می‌خواند. تیم صدابرداری به دقت نجواهای دخترانه را ضبط می‌کند و دوربین نیز بلند شدن دختر را به اسم حک شده روی سنگ قبر پیوند می‌دهد.

دوربین فیلم‌برداری و تجهیزات صدابرداری در بخشی از شرکت تهیه گیاهان دارویی که عصاره گیاهان آنجا گرفته می‌شود، مستقر شده است. محلی که با استفاده از پارتیشن به چند قسمت تقسیم شده‌است و داخل هر بخش دستگاه‌‌های مخصوصی برای گرفتن عصاره گیاهان قرارگرفته‌اند.

در ابتدا با فرمان کارگردان یکی از کارکنان شرکت که لباس‌های سرتاسر سفید پوشیده، وارد صحنه و به کارش مشغول می‌شود. با فرمان مهدی رضایی، کارگردان، خانم سه نویی از پله‌های سفیدرنگ یکی از بخش‌های شرکت بالا رفته کار عرق‌گیری را بازرسی می‌کند. بعد از این صحنه دوربین به دنبال مدیر شرکت به بخش‌های مختلف سرک می‌کشد، با کارکنان گپ می‌زند و روند کار را بررسی می‌کند. عوامل چند دقیقه‌ای بر سر صحنه‌ای که مدیر شرکت روی دستگاه تبخیر ایستاده و با دقت مقدار آب را کنترل می‌کند، می‌ایستند.

محوریت کار نقش مادری است

تهیه مستند درباره کارآفرین نمونه کشور و استان که مادر نمونه هم هست و فرزندان موفقی تحویل جامعه داده موضوع فعالیت این روزهای تیم مستندسازی است که به سفارش صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی درحال ضبط و فیلم‌برداری است.عباس ضیایی، تهیه‌کننده، در توضیح این کار می‌گوید: در حال تهیه مستندی پنج قسمتی از مادران نمونه هستیم که کارآفرینان موفق نیز هستند. با اینکه این افراد در زمینه فعالیت اجتماعی یا اقتصادی‌شان در استان و کشور نمونه شده‌اند، محوریت کار ما روی مادر نمونه است که با وجود همه مشغله‌های کاری وظیفه مادری خود را به بهترین شکل انجام

داده‌اند.

ضیایی از خانم سه‌نویی به عنوان یکی از سوژ‌ه‌های این مجموعه نام می‌برد که درباره تولید گیاهان دارویی فعالیت می‌کند.آن‌طورکه ضیایی می‌گوید برای تهیه مستند زندگی خانم سه‌نویی چهار روز ضبط داشتند.تولید این مستند در واقع یک تیر و دو هدف است. هم یک کلیپ است و هم یک مستند کوتاه. تم کلیپ گونه اش تصویربرداری را حساس‌تر کرده است.

مهدی رضایی، کارگردان این قسمت از مجموعه مادران نمونه، توضیحاتی درباره صحنه می‌دهد و می‌گوید: دو روزی که در روستای کاخک گذراندیم صحنه‌های خوبی از فضای روستا گرفتیم. همه چیز برای فیلم‌برداری مناسب بود و مشکل خاصی نداشتیم. رضایی، همچنین از فعالیت خوب تیم فیلم‌برداری و صدابرداری می‌گوید که به پیشبرد کار کمک کرده‌اند.شهرآراآنلاین

 در شرکت مدیر ، در خانه مادر

سه‌نویی به عنوان یکی از سوژه‌های مجموعه پنج‌قسمتی مادران نمونه هم که چند روزی است تیم مستندسازی مهمانش هستند، دقایقی را به تعریف کردن داستان زندگی‌اش می‌گذراند و از ریشه علاقمندی‌اش به گیاهان دارویی می‌گوید: «۵٠سال پیش با دیدن پدرم که در روستا طبابت می‌کرد متوجه شدم خیلی از نسخه‌هایش را با گیاهان دارویی می‌نویسد. همین شد که رشته شیمی را انتخاب کردم

سه‌نویی با سربلندی می‌گوید یک زن ٧٠ساله است اما شکسته و از کارافتاده نیست. او درباره نقش مادری‌اش درخانه می‌گوید: «در شرکت من پشت میز می‌نشینم و در خانه بچه‌ها پشت میز هستند. به طور کلی با بچه‌ها راه می‌آیم و سعی می‌کنم به جای چالش و درگیری اختلاف نظراتمان را طور دیگری حل کنم. »

( 306 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (1) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.