چاپ کردن این صفحه
18 مهر 1397

رفتار کودکان متأثر از رفتار والدین است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

یک کارشناس ارشد آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت در گناباد گفت: هر کدام از ما در زندگی، الگوی فرزندانمان هستیم که مسئولیت مدیریت و تربیت آن ها بر عهده ماست و بر همین اساس بچه هابیشتر از آنکه تحت تاثیر حرف هایمان قرار بگیرند، متأثر از رفتارهایی هستند که از ما سر می زند.

مریم قهرمانی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان این مطلب اظهار کرد: بازخورد این رفتارها بدون شک، آینده کودکانمان و اطرافیان آن ها را تحت الشعاع خود قرار خواهد داد.
وی ادامه داد: اگر والدین مضطربی هستیم بی تردید فرزندانی مضطرب و اگر شاد و آرام هستیم کودکانی با اعتماد به نفس بالا تربیت خواهیم کرد، لیکن حقیقت آن است که انسان به گونه ای آفریده شده که هیچگاه از اشتباه مبرا نیست.
این کارشناس ارشد آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت در گناباد بی عیب و نقص بودن را آرمانی دانست که هرگز عملی نمی شود، تصریح کرد: ما انسان ها همواره باید وجود نقص و خطا را در خود و دیگران بپذیریم و در جای مناسب عذرخواهی کنیم، بر همین اساس مسئولیت اشتباهات خود را به عهده بگیریم و توانایی بخشش اطرافیان را در خود پرورش دهیم تا انسان بودن را به فرزندانمان بیاموزیم.
نهادینه کردن مسئولیت پذیری در فرزندان 
قهرمانی افزود: باید وظایفمان در قبال خانواده و جامعه را به درستی انجام دهیم، به عهد خود وفا کنیم و قولی ندهیم که توانایی انجام آن را نداشته باشیم در واقع بیش از توانایی خود، مسئولیتی را نپذیریم و به این شکل مسئولیت پذیری را در فرزندانمان نهادینه کنیم.
وی با اشاره به اینکه کودکان صداقت و درستی را به خوبی تشخیص داده و دروغ و دورویی را به راحتی بر ملا می کنند، خاطرنشان کرد: ذهن کودکان لوح پاک و شفافی بوده که اگر ما با فرزندانمان صادق و رو راست باشیم هرگز این لوح، غبار ریا و تظاهر به خود نخواهد گرفت و آن ها انسان های راستگویی خواهند شد که به راحتی احساسات خود را بروز خواهند داد.
این کارشناس ارشد آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت در گناباد عنوان کرد: اگر خواستار احترام ... 

 

( 264 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.