چاپ کردن این صفحه
01 خرداد 1398

هزار و 550 مورد اشتغال پایدار در گناباد محقق شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

گناباد- ایرنا- فرماندار گناباد گفت: هزار و 551 مورد اشتغال پایدار ظرف یک سال اخیر در این شهرستان ایجاد شده است.

حامد قربانی روز سه شنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری گناباد میزان تعهد ایجاد اشتغال این شهرستان را هزار و 64 نفر ذکر و بیان کرد: هم اینک میزان بیکاری در گناباد 7.6 درصد است و بر این اساس دو هزار و 69 متقاضی کار هم اینک بیکار هستند.

وی افزود: طی همین مدت 28 میلیارد و 890 میلیون ریال اعتبار مشاغل خانگی و 125 میلیارد و 520 میلیون ریال اعتبار اشتغال پایدار و روستایی به متقاضیان گنابادی پرداخت شد.

فرماندار گناباد ادامه داد: تسهیلات تبصره 16 برای تسهیلات مشاغلی خانگی گناباد نیز طی یک سال اخیر بطور کامل محقق شد اما بیشترین انحرافات در بخش اشتغال مربوط به بخش کشاورزی است که با توجه به موقعیت خود قابلیت مهار کافی ندارد.

وی گفت: 18 هزار و 796 نفر در قالب شش هزار و 773 کارگاه و واحد تولیدی در گناباد تحت پوشش خدمات بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گناباد نیز در این نشست به بازدید از 85 طرح ملی این شهرستان ظرف یک سال اخیر اشاره و بیان کرد: دو سوم این طرحها در زمینه تعهد اشتغال انحراف داشتند که بیشترین آن مربوط به بخش کشاورزی است.

احمد آذرپرند افزود: بر این اساس قرار شد اصلاح اشتغال در سامانه مربوطه صورت گیرد و بانکها در زمان پرداخت تسهیلات از متقاضیان تعهد اشتغال اخذ کنند.

172 واحد صنعتی در بخشهای صنایع کانی فلزی و غیرفلزی، صنایع غذایی، شیمیایی و سلولزی در شهرستان گناباد فعالیت دارند که برای راه اندازی آنها هزار و 273 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و برای سه هزار و 284 نفر بطور مستقیم و دو برابر این تعداد بطور غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

سه شهرک و ناحیه صنعتی نیز با 447 هکتار زمین و 54 واحد فعال و 11 سردخانه و انبار و سیلو در شهرستان گناباد فعال است. از مجموع چهار هزار و 700 واحد صنفی دارای پروانه کسب در شهرستان گناباد سه هزار و 400 واحد فعال است. حدود 500 شرکت تعاونی با اشتغال بیش از شش هزار و 500 نفر در این شهرستان فعالیت دارند.

مرکز شهرستان 90 هزار نفری گناباد در فاصله 287 کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

( 183 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.