چاپ کردن این صفحه
18 تیر 1398

اوژانس گناباد سال پرکاری را شروع کرده است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی گناباد که ارائه خدمات فوری پزشکی به ۱۳۰ هزار نفر جمعیت دو شهرستان گناباد و بجستان را در جنوب خراسان رضوی بر عهده دارد ظرف نخستین ماههای امسال در مقایسه با مدت پارسال روزهای پرکاری را پشت سر گذاشته است.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی گناباد روز دوشنبه در این خصوص گفت: شمار ماموریتهای انجام شده اورژانس این دانشگاه ظرف سه ماه نخست امسال به میزان ۲۵ درصد نسبت به زمان مشابه پارسال بیشتر شده است.

 

دکتر امین زمانی افزود: از مجموع ۳۳ هزار و ۹۲۸ مورد تماس شهروندان برای طلب کمک با اورژانس گناباد طی این مدت ۳۰ هزار و ۶۲۹ مورد منجر به اعزام آمبولانس شد.

 

وی همچنین به فعالیت اورژانس هوایی گناباد ظرف یک سال اخیر اشاره و بیان کرد: این واحد نیز تاکنون ۱۲۶ سورتی پرواز به محل حوادث برای امدادرسانی به سوانح ترافیکی، بیماری‌های قلبی و سکته مغزی داشته است. در این چارچوب ۱۲۰ بیمار به وسیله بالگرد به مراکز درمانی و بیمارستانها انتقال یافتنه اند که ۴۰ مورد مأموریتها مربوط به بازه زمانی یه ماه اخیر است.

 

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی گناباد ادامه داد: اورژانس هوایی این دانشگاه یک دستگاه بالگرد BK۱۱۷ غیرنظامی را به عنوان بالگرد تخصصی مجهز به ادوات امداد و نجات در اختیار دارد که محدوده‌ای گسترده را در حوزه شهرستانهای گناباد، کاشمر، بردسکن، خلیل‌آباد، فردوس، خواف، بجستان، رشتخوار و مه ولات از جنوب غرب تا جنوب شرقی خراسان رضوی و حتی بخشهایی از شمال استان خراسان جنوبی را ر پوشش می‌دهد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد هم گفت: با پیگیری صورت گرفته این دانشگاه به عنوان یکی از ۴۴ نقطه مصوب برای استقرار اورژانس هوایی در سطح کشور انتخاب شد و بالگرد پیشرفته BK۱۱۷ در اختیار اورژانس آن قرار گرفت.

 

دکتر جواد باذلی افزود: با توجه به موقعیت گناباد از نظر قرار گرفتن در جنوبی ترین نقطه خراسان رضوی، نقطه تلاقی و ارتباط چهار استان و وجود برخی نقاط سختگذر استقرار پایگاه اورژانس هوایی برای شتاب در امدادرسانی، نجات در زمان حوادث، حفظ جان بیماران و مصدومان و کاهش تلفات بسیار مهم است.

 

( 257 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.