بخوانید

 

13 مرداد 1398

کارخانه سیمان سفید شرق کشور پس از یازده سال تعطیلی به بهره برداری نرسیده است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

ساخت نخستین کارخانه سیمان سفید شرق کشور در شهرستان گناباد در مرداد ماه 1387 آغاز شده و اکنون پس از گذشت 11 سال هنوز به بهره برداری نرسیده است

، سید حسین احمدی رئیس سازمان صنایع و معادن خراسان رضوی در سال 87 تاکید کرد: ساخت نخستین کارخانه سیمان سفید شرق کشور با ظرفیت ۷۰۰ تن در روز در شهرستان گناباد آغاز شده است.

 

احمدی گفت: ساخت این کارخانه با سرمایه گذاری شرکت بین المللی فجر بهمن خراسان بنام مجتمع سیمان فجر گناباد آغاز شده و فاز اول آن تا سال ۱۳۹۰به بهره برداری می رسد.

 

مدیر عامل کارخانه سیمان فجر گناباد نیز گفت: این کارخانه در فاز اول روزانه ۷۰۰ تن سیمان سفید رنگی، در فاز دوم سیمان نسوز، فاز سوم سیمان خاص و فاز چهارم سیمان خاکستری تولید خواهد کرد.

 

محمدعلی شاهرودی هزینه اجرای طرح را در فاز نخست ۲۶۰ میلیارد ریال و ۲۶ میلیون یورو اعلام کرد و افزود: تمامی مطالعات اولیه طرح و نیز مجوزهای لازم آن اخذ و مطالعات زیست محیطی نیز انجام شده است.

 

ولی در حال حاضر پروژه ای با این وسعت تعطیل شده و با اعتراضات شدید مردمی روبروست و به نقل از اهالی بخش کاخک گناباد اموال بیت المال و سرمایه کشور چند سالی است در کارخانه سیمان فجر وضعیت مناسبی ندارد.

 

در نتیجه عدم پیگیری مسئولان و عدم تدبیر متولیان امر شاهد آن هستیم که هنوز اقدام اساسی در زمینه راه اندازی این کارخانه صورت نگرفته و بیم آن می‌رود که حال و روز کارخانه کاشی هستی هم به فرجام کارخانه سیمان منتهی شو

( 272 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (1) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.