بخوانید

 

15 مرداد 1398

سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به گناباد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

دکتر محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور بازدید از زیرساختهای ارتباطات و فناوری به شهرستان گناباد سفر کرد.

شرکت در جلسه شورای اداری، بازدید از مرکز رشد فناوری و افتتاح پروژه های ارتباطی گناباد و بجستان، از مهم ترین برنامه های وزیر ارتباطات در این شهرستان ها است.

هیئتی متشکل از معاونان و مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محمدجواد آذری جهرمی را همراهی می کنند.

بررسی روند توسعه ارتباطات و همچنین افتتاح پروژه های وزارت ارتباطات در تربت حیدریه، مه ولات، زاوه، گناباد، بجستان، کاشمر، بردسکن، خلیل آباد، نیشابور از مهم ترین برنامه های وزیر ارتباطات است.

 

با حضور محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گناباد و بجستان، از شهرستان های جنوب خراسان رضوی ۹ طرح در بخش‌های مخابراتی و زیرساخت‌های اینترنت به بهره برداری رسید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عصر دیروزدر جلسه شورای اداری شهرستان گناباد گفت: بررسی خواهد شد شعبه ای از پارک علمی دیجیتال را با کمک دانشگاه های این شهر در گناباد راه اندازی کنیم و شبکه ملی اطلاعات مهم است و در آینده کشور ما باید در حوزه فرهنگ سازی در حوزه آی. تی اقدامات جدی صورت دهند.

محمدجواد آذری جهرمی افزود: مایکرو روش قدیمی بوده و در کشور آرام آرام جمع می شود و از فیبرنوری استفاده خواهد شد و در این کار نیروی تعدیل نخواهد شد و بلکه آموزش های جدید به آن ها داده می شود.

وی گفت: جاده تربت حیدریه و گناباد باید مورد توجه قرار گیرد و سایت هایی که این مسیر را پوشش می دهند تا مهرماه به نسل های سه و چهار ارتقاء خواهد یافت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: چهار سایت ارتباطات در شهرستان تا شهریورماه در گناباد راه اندازی خواهد شد که رضایت مردمی را در پی خواهد داشت و قول می دهم در مرکز استان، مشکلات را پیگیری می کنم.

جهرمی گفت: در بازدید از قنات قضیه گناباد این درس را گرفتم که اگر رودخانه خشک شود در ۲۵۰۰ سال قبل مردم راهکاری پیدا می کنند و اگر رهبران دنیا این را درک کنند متوجه می شوند رودخانه را خشک کنند مردم راهکار دیگری پیدا خواهند کرد.

وی تصریح کرد: تمبر ملی قنات جهانی قصبه طراحی و چاپ خواهد شد تا کمک زیادی به معرفی آن کند و میزان گردشگری را در این شهرستان رونق بیشتری دهد.

 

علی دلگیر مدیرکل ارتباطات و فناوری خراسان رضوی در حاشیه آیین بهره برداری از این طرح‌ها که به صورت منسجم در گناباد برگزار شد، گفت: این طرح‌ها شامل ارتقای چهار سایت اینترنت و مخابراتی ۲G به نسل سوم و چهارم در روستا‌های بیلند، روشناوند، زیبد و قنبر آباد و راه اندازی سرویس اینترنت پر سرعت در ۱۸ روستا و طرح توسعه تلفن ثابت، ای. دی. اس ال و فیبر نوری است.

 

او سایر این طرح‌ها را راه اندازی هشت سایت جدید نسل دوم، سوم و چهارم اپراتور همراه اول و ایرانسل در مناطق شهری و روستایی شهرستان‌های گناباد و بجستان اعلام کرد و ادامه داد: برای بهره برداری از این طرح‌ها در مجموع ۶۷ میلیارد ریال هزینه شده است.

 

( 279 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.