بخوانید

 

20 مرداد 1398

وزیر اسبق ارشاد گفت: متاسفانه برخی فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

سیدمحمد حسینی شامگاه شنبه در همایش اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه گناباد با موضوع تبیین گفتمان انقلاب اسلامی در محل مصلی امام خمینی(ره) اظهار داشت: به‌جای این که دیگران دو قطبی ایجاد کنند و در زمین دیگران بازی کنیم باید گفتمان انقلاب اسلامی در جامعه تبیین شود و در انتخابات نیز به این مهم دقت کنیم.

وی ادامه داد: نباید به سمت مسائل حاشیه‌ای برویم و در گام دوم انقلاب توصیه‌های مقام معظم رهبری باید ملاک و مطالبه مردم باشد. مسئولان ما نباید دنبال باندبازی و جناح باشند و در مطالبه اول رهبری مباحث علمی را اولویت قرار دهند.

 

حسینی افزود: مدیران نباید دل بسته دنیا باشند و باید با کانون‌های ضد معنویت مبارزه کنند، امروز در کشور فیلم‌ها و رمان‌هایی دیده می‌شود که آزادنه هر کاری خواسته‌اند انجام می‌دهند و کسی برخورد نکرده است.

 

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری چندین سال عناوین را در مبحث اقتصاد می‌گذارند کاش به این توصیه‌ها عمل می‌شد و مثل یک کلاس درس برای این موضوع تبیین می‌کردند ولی عده‌ای به‌خاطر به دلیل شیفته بودن به برجام به آن عمل نکردند و حتی ارتباط با همسایگان را رها کردند.

 

وزیر اسبق ارشاد بیان کرد: در نظام اسلامی باید کسانی کار کنند که اعتقاد به نظام داشته باشند اما کسانی بودند که در فتنه 88 حضور داشتند و امروز پست گرفته‌اند، این‌ها در کارها اختلال ایجاد می‌کنند.

 

حسینی اظهار داشت:  دشمن از اساس با نظام اسلامی مشکل دارد و هر دوره‌ای با یک رنگ وارد می‌شود، دیدید که از برجام خارج شدند و در مرحله‌ای حتی کسی که با آنها مذاکره می‌کرد را تحریم کردند؛ پس به این استکبار نمی‌شود اعتماد کرد؛ هر چه عقب‌نشینی کنیم دشمن جلو می‌آید اما امروز در حوزه اقتصادی مشکل داریم؛ باید دستگاه‌های اجرایی کار خود را درست انجام دهند نه این که نگران فسادها باشیم.

 

وزیر اسبق ارشاد بیان کرد: کشور ما ظرفیت‌های فراوان دارد و می‌توانیم از این فشارها خارج شویم؛ کشور عراق همه چیز نیاز دارد و ما می‌توانیم آن را پوشش دهیم. فرصت‌ها باید برابر باشد و ما در کشور چیزی به نام طبقه‌بندی نداریم و امام خمینی(ره) فرمان جهاد سازندگی دادند تا همه مثل هم باشند و تبعیضی وجود نداشته باشد. افرادی مثل نظام سرمایه‌داری خدماتی بخواهند به فقرا بدهند این نظام اسلامی نیست چون در این دیدگاه گروهی نابود خواهند شد.

 

حسینی تاکید کرد: دستگاه قضایی با اختیارات خود به خوبی عمل می‌کند و در پرونده‌های فساد خوب ورود پیدا کرده‌اند و این از اختیاراتی است که مقام معظم  رهبری به این قوه داده است و اثرات مثبتی در جامعه داشته است؛ رئیس جمهور نیز باید از اختیارات خود استفاده کرده و برخی مدیران را تغییر و از نیروهای توانمند استفاده کند.

 

وی افزود: مبارزه با فساد فقط برعهده دستگاه قضایی نیست و خود مدیران و دستگاه‌های اجرایی باید کار کنند در این زمینه اگر درست عمل شود تاثیرات خوبی در جامعه خواهد داشت. استقلال کشور مهم است و دیگران نباید برما حاکم شوند؛ ما خودمان فرهنگ غنی و پیام برای دنیا داریم و کارهای آموزشی و فرهنگی باید انجام شود تا وابستگی به کشورهای دیگر وجود نداشته باشد.

 

حسینی اظهار داشت:  باید مرزبندی خود را با دشمن مشخص کنیم، امروز در موضع قدرت هستیم و دیدید ناوچه آمریکایی در منطقه هیچ کاری نتوانست انجام دهد و دشمن امروز در حال التماس کردن به ایران است باید در رویارویی با دشمن رجز بخوانیم نه این که خود را ضعیف نشان دهیم.

 

وی افزود: متاسفانه در فیلم‌های ما سبک زندگی غربی را ترویج می‌کنند و در حال ورود به فرهنگ با این موضوعات هستند. باید تلاش خود را برای تبیین و اجرای سبک زندگی اسلامی را انجام دهیم و اجازه ورود فرهنگ غرب به کشور را ندهیم و مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب این مطالبه را از مسئولان داشتند.

 

 

( 185 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.