بخوانید

 

14 مرداد 1398

هشت هزار و ۵۵۷ تن گندم از کشاورزان خراسان رضوی و جنوبی خریداری شد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

اداره منطقه ای غله و خدمات بازرگانی گناباد از ابتدای فصل خرید، هشت هزار و ۵۵۷ تن گندم از کشاورزان شهرستانهای گناباد، بجستان، خواف و رشتخوار خراسان رضوی و شهرستان قاینات استان خراسان جنوبی خریداری کرده است.

رییس اداره غله و خدمات بازرگانی گناباد شامگاه یکشنبه با بیان این مطلب در نشستی خبری افزود: گندم بر اساس افت مفید یک درصد و افت غیر مفید نیم درصد و به قیمت هر کیلو ۱۷ هزار و ۴۵۰ ریال از گندم کاران این شهرستانها خریداری شد و کار خرید این محصول تا نیمه شهریورماه امسال ادامه دارد.

حمیدرضا کبدانی با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از ۹ هزار تن گندم از کشاورزان این مناطق توسط اداره منطقه ای غله گناباد خریداری شده است ابراز امیدواری کرد امسال هم همین میزان گندم خریداری شود.

وی دلال بازی را از مشکلات مهم خرید گندم در شهرستانهای جنوبی خراسان رضوی ذکر کرد و گفت: دلالها گندم را با قیمت ۱۸ هزار و ۵۰۰ ریال برای تامین خوراک دام از کشاورزان خریداری و به دیگر شهرستانها و یا استانهای همجوار انتقال می دادند که با دستور استاندار خراسان رضوی از خروج گندم خارج از مجاری قانونی جلوگیری شد.

رییس اداره غله و خدمات بازرگانی گناباد گفت: به منظور تشویق کامیونداران برای خرید گندم از طریق مجاری قانونی به ازای حمل هر ۱۵۰ تن گندم یک حلقه لاستیک با نرخ مصوب دولتی به صاحبان این وسایل نقلیه داده شد.

کبدانی ادامه داد: اداره غله گناباد وظیفه خرید گندم از کشاورزان جنوب خراسان رضوی و برخی مناطق متقاضی خراسان جنوبی را بر عهده دارد و از نظر گستره وظایف بر روند عمکرد و توزیع آرد شهرستانهای گناباد و بجستان نظارت دارد.

وی افزود: ظرفیت رسمی ذخیره سازی سیلوی گندم گناباد ۱۰ هزار تن است که با توجه به ظرفیت بخش خصوصی حجم ذخیره سازی گندم این منطقه به ۳۷ هزار تن افزایش یافته است.

 

( 178 بازدید)

نظرات منتشر شده (0) تعداد نظرات در صف انتظار (0) تعداد نظرات غیر قابل انتشار (0)

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 2000 محدودیت حروف
متن شما باید کمتر از 2000 حرف باشد
نظر شما پس از تأیید مدیریت، منتشر خواهد شد.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

اخبار ویژه

آخرین اخبار

Please publish modules in offcanvas position.